The Point Newsletter

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error.

Follow Point

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Шкідливі звички: особливі потреби зубів курця

Паління є однією з найпоширеніших шкідливих звичок. І наші стоматологи не могли не звернути увагу на те, що ротова порожнина курця потребує особливого догляду. Це пов’язано з рядом передумов. На що Вам варто звернути особливу увагу і як запобігти наслідкам паління читайте у статті нашого лікаря стоматолога-терапевта.

Існує декілька напрямів впливу паління:

  1. Естетика

Наліт курця – це пігментації як правило на внутрішній поверхні зубів та інколи на зовнішній, які з’являються у результаті горіння тютюну та смол. Він є досить клейким та самостійно пацієнтом не знімається. Кількість таких пігментацій залежить, як від частоти паління, так і від виду тютюнового виробу. Наприклад, сигари залишають більшу пігментацію навіть при нечастому використанні, а електронні цигарки значно зменшують кількість нальоту при рівноцінному використанні зі звичайними.

Якщо вас цікавить відбілювання зубів, що у наш час є досить популярною процедурою, то варто врахувати, що паління є відносним протипоказанням, тому що погіршує  ефект. Натомість професійна гігієна часто має той самий позитивний відбілюючий ефект, адже знімає наліт курця.

2. Здоров’я зубів та ясен

Окрім естетичного недоліку вищезгаданий наліт маскує каріозні ураження. Це погіршує діагностику та не дозволяє вчасно почати лікування захворювань твердих тканин зубів.

Не менш важливим моментом є те, що такі пігментації притягують до себе звичайний харчовий наліт. Тому у курців швидше з’являються тверді зубні відкладення або зубний камінь. Зубний камінь провокує глобальні проблеми ротової порожнини, як гінгівіти (запалення ясен) та пародонтити (запалення тканин, що оточують зуб : ясна, зв’яка, кістка). Дані захворювання можуть проявлятися неприємним запахом з ротової порожнини, кровоточивістю ясен, оголенням коренів зубів, підвищеною чутливістю та ін.

3. Паління та хірургічні втручання

Паління є одним з протипоказань до імплантації. У наш час хірурги-стоматологи час від часу відходять від цього правила, хоча жорсткі рекомендації щодо утримання від паління до, під час та після будь-яких хірургічних втручань все ж залишаються. Зв’язано це з тим, що паління призводить до ламкості дрібних судин у яснах, погіршення їх утворення та проростання. Автоматично сповільнюється кровоток, живлення та насичення тканин киснем. Все це згубно впливає на процеси  приживання та відновлення при хірургічних втручаннях.

Факт: лікарі-ортодонти відмічають, що і для лікування проблем прикусу паління теж не є сприятливим фактором.

 

Що робити, якщо мети кинути палити на даний момент у вас немає.

  • При плануванні будь-яких хірургічних втручань дотримуватися рекомендацій лікаря-хірурга.
  • Професійна гігієна зубів – для повного зняття нальоту курця та полірування поверхні зубів. Вона стане першим кроком до процесу відбілювання зубів. Допоможе вчасно виявити приховані нальотом каріозні ураження. Є профілактикою захворювань ясен та пародонту. Варто зауважити, що така процедура рекомендована курцям кожні 3 міс.
  • Приділіть більше уваги домашній гігієні. Для цього я рекомендую збільшити час чистки вдвічі, акцентуючи увагу на внутрішню поверхню зубів та міжзубні проміжки. Використання таких додаткових засобів гігієни як зубна нитка (флос), зубні йоржики та ополіскувачі ротової порожнини. Для більшого відбілюючого ефекту рекомендовано використовувати відповідні (відбілюючи) пасти. Але варто враховувати, що дані пасти містять жорсткі частинки, що можуть пошкодити емаль, тому їх використання повинне бути обмежене у часі (у середньому 1 міс) та чергуватися із пастою, що сприяє процесам укріплення зубів.

У кожного є власні звички. Ми не змушуємо вас їх змінювати. Ми допомагаємо усунути небажані наслідки.

Комментарии

Оставьте комментарий ниже