The Point Newsletter

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error.

Follow Point

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Коли йти до стоматолога вагітній? Особливості 5 періодів до, підчас та після вагітності.

Вагітність особливий стан, що потребує делікатності та підвищеної уваги до здоров’я жінки. Ідеально, коли майбутня мати піклується не тільки про перебіг вагітності та відвідує жіночу консультацію. Вагітна має піклуватися про власне здоров’я з подвійним ентузіазмом. Адже від цього залежить майбутнє здоров’я її дитини.

Огляд стоматолога включено до обов’язкових медичних оглядів, які вагітна проходить перед пологами.

Це важливо, тому що інфекція у ротовій порожнині може передатися немовляті.

У цій статті розкажу, коли звертатися до стоматолога, якщо ви плануєте вагітність чи вже вагітні. Адже кожен період має свої особливості під час лікування.

Вагітність у планах

Ви тільки плануєте вагітність та прагнете контролювати здоров’я від самого початку подорожі до материнства. Стоматолог повинен бути далеко не останнім у вашому списку обстежень.

Що треба зробити на етапі планування вагітності?

Проведіть санацію ротової порожнини. Тобто вилікуйте усі зуби з карієсом, впевніться, що зуби та ясна цілком здорові. Ці дії допоможуть зекономити час та нерви. Адже єдине, що потрібно буде робити під час вагітності  – це приходити на профілактичний огляд та професійну гігієну.

Бажано завершити до настання вагітності вже розпочате стоматологічне  лікування. Наприклад, зняти брекети,  зробити імплантацію, встановити вініри.  Мінливий гормональний фон вагітної та недостача кальцію непередбачувано впливають на перебіг лікування. Тож його результат може не виправдати ваших сподівань, якщо випаде на період вагітності та лактації.

Перший триместр

На що звернути увагу у першому триместрі

На ранніх термінах вагітності заборонені будь-які маніпуляції із застосуванням медикаментів, адже в першому триместрі плацентарний бар’єр ще відсутній, і будь-які медикаменти проникають до плоду через кров. Якщо вагітність стала для вас сюрпризом, і ви не встигли вилікувати зуби до зачаття, краще відкласти лікування до другого триместру.

Я не рекомендую ставити пломбу вагітній на ранньому терміні, тому що анестезія або рентген зуба в цей час протипоказані. Видаляти зуби під час вагітності вкрай небажано.

Сучасні анестетики безпечні для вагітних, але все-таки краще виключити найменший ризик в найвідповідальніший період формування всіх органів і систем плода. З уколом анестетика, хоч і в мізерній дозі, до організму плода можуть потрапити небажані ліки.

До якого тижня вагітності зачекати зі стоматологічним лікуванням?

Після 12 тижнів ризик порушення розвитку плоду падає. Можна із цього періоду починати лікування.

Винятковий випадок, коли вагітній на ранніх термінах лікують зуби — це сильний зубний біль і загострення хронічного пульпіту або гінгівіту.

Рентген підчас вагітності

Як діяти у випадку, коли не можна зволікати з лікуванням і при цьому потрібен рентген?

Використовувати тільки сучасний апарат — візіограф, який робить цифровий знімок з мінімальною дозою опромінення. Крім того, апарат робить знімок безпосередньо того зуба, що буде лікуватись, не торкаючись його оточення.

Робити знімки можна тільки після першого триместру!

Другий триместр

Особливості лікування зубів у другому триместрі

У цей час плацента вже захищає плід від багатьох шкідливих речовин, що потрапляють в кров, і плід вже сформований. Якщо вагітній треба лікувати зуби, зараз саме час.

Попередьте свого стоматолога про свій стан перед початком лікування. Тоді лікар не буде застосовувати потенційно небезпечних для плоду препаратів. Перевагу краще віддати приватній клініці з сучасними можливостями. У державних поліклініках застаріле обладнання та медикаменти минулих поколінь, що можуть нашкодити вагітній.

Які анестетики можна вагітним?

Знеболюючий засіб для вагітної має бути на основі артикаїну, який не впливає на розвиток плода або протікання вагітності на більш пізніх термінах.

У клініці «Медісса» ми використовуємо знеболюючі препарати Мепевастезин та Ультракаїн ДС, які також є на основі артикаїну. Їх можна використовувати як вагітним так і дітям.

Третій триместр

На що звернути увагу

Вагітній небажано лежати в цей час на спині, тому що плід віджимає артерію, що викликає посилене серцебиття матері і знижує надходження кисню до дитини. Але саме в такому положенні пацієнт знаходиться в стоматологічному кріслі.  Якщо вже випала необхідність лікування зуба в цей час, потрібно лягти в крісло зі зміщенням на лівий бік, щоб зменшити тиск на плід.

Лікування каналів

Переважно, якщо є біль у зубі, це означає, що процес запалення дійшов до нерва і знадобиться лікування каналів. Якщо таке відбулося підчас вагітності ні в якому разі не варто зволікати з походом до стоматолога. З часом менше боліти не буде, а от інфекція що потрапила до зуба, може через кров потрапити до малюка. Біль, який терпить вагітна, провокує сплеск адреналіну і зміни загального гормонального фону, а це може спровокувати підвищений тонус матки. Постійна присутність мікробів може привести до пародонтиту, який є небезпечним як для вагітної, так і для дитини. Тому лікувати треба і терміново, на будь-якому триместрі.

Період лактації та годування груддю

Під час лактації та годування груддю можливе повноцінне терапевтичне лікування зубів. Також можна використовувати знеболення. Пацієнткам у період лактації я рекомендую зціджувати перше молоко після візиту до лікаря, якщо використовувалось знеболення. В цей період не раджу  починати ортодонтичне та хірургічне лікування, оскільки організм жінки послаблено, емаль зубів потоншала. Через це може з’явитися чутливість, карієс, гінгівіт. У цей період дуже важливо пройти огляд у стоматолога, щоб зберегти свою посмішку здоровою.

Зауважте, що багато хірургічних процедур, таких як видалення зуба та імплантацію супроводжує курс антибіотиків. Тому їх краще відкласти до закінчення лактації.

Ставтесь відповідально до свого здоров’я та здоров’я вашого малюка. Приходьте на консультацію і ми порадимо найкращий індивідуальний варіант лікування.

Комментарии

Оставьте комментарий ниже